loading...

Zemědělcům, kteří usilují o vysokou užitkovost, nezbývá než doplňovat minerály. Většina tohoto dodatečného přísunu probíhá prostřednictvím krmiva: v rámci úplné směsné krmné dávky, v doplňkovém krmivu nebo i jako přímý přísun prostřednictvím krmiva nad rámec běžné dávky. V řadě situací však toto doplňkové krmení není snadné provést:

  • Venku, když se zvířata pasou
  • Pro menší skupinu zvířat, jako jsou jalovice nebo nasucho stojící krávy
  • Když jsou zvířata daleko od farmy. Všechna zvířata navíc neprojevují stejné potřeby, což se může lišit na základě jejich genetického potenciálu, věku, stádia produkce… Zvířata, která produkují větší množství mléka nebo mají vyšší průměrný denní přírůstek, budou potřebovat více výživných látek a minerálů než jiná, která produkují méně. V rámci chovu přežvýkavců nicméně naprostá většina zemědělců stanovuje výživový plán pro skupinu zvířat. V důsledku toho některá zvířata budou trpět nedostatkem živin, což je znevýhodní z hlediska projevu potenciálu.

PHYSIOlick

Společnost Wisium nabízí PHYSIOlick, jedinečný sortiment kbelíkových lizů, který přináší výhody zvířatům a vyšší zisky producentům. Složení kbelíků PHYSIOlick tvoří specialisti, aby vyhověli potřebám přežvýkavců napříč produkčním cyklem a poskytli zvířatům podporu během zásadních období života (odstav, vyhnání na pastvu, změny stravy, zaprahnutí…)

Jedinečné řešení: Kbelíkový liz

ŘEŠENÍ NA MÍRU

PHYSIOlick umožňuje každému zvířeti zajistit krmení podle vlastních konkrétních potřeb. Naplňuje potřebu, kterou zvíře individuálně v danou chvíli vyjadřuje.

PRAKTICKÝ NÁSTROJ

Krmivo PHYSIOlick je snadno použitelné jak pro pasoucí se zvířata, tak pro zvířata v systému chlévů. Spotřeba zvířetem je úplná.
Kbelík PHYSIOlick je velmi dobrý barometr výživových potíží. Vysoká spotřeba kbelíkového lizu by měla chovatele upozornit (může to být například známka nevyvážené krmné dávky).

FAKTOR SLINĚNÍ

PHYSIOlick reaguje na přirozenou potřebu přežvýkavců olizovat. Zvýšení slinění výrazně zvýší produkci slin, což udržuje stabilní trávení díky tlumivému účinku. Díky zvýšenému slinění jsou příjem krmiva a využití živin optimalizovány pro maximální výkonnost.

PHYSIOlick využívá jedinečné inovace v rámci know-how společnosti Wisium

PROCES LITÍ

Pasta vytvořená smísením pevných surovin a melasy se v kbelíku přirozeně spéká bez zahřívání či tlaku. V důsledku toho jsou různé součásti složení neporušené a zachované; toto je proces lití.

ZACHOVÁNA NUTRIČNÍ BOHATOST

Přirozené spékání ve kbelících PHYSIOlick, bez tlaku či zahřívání, umožňuje zapracovat citlivé prvky, jako jsou vitamíny nebo rostlinné výtažky, což u standardních bloků dostupných na trhu není možné.

DOKONALÁ KONZERVACE CALYPAC

Společnost Wisium vyvinula exkluzivní patentovaný systém těsnicí systém: proces Calypac. Ten tvoří silná vzduchotěsná plastová fólie umístěná přes hrdlo kbelíku, která zajišťuje dokonalé utěsnění. Zajišťuje optimální zachování čerstvosti a vitamínu a zároveň úplnou ochranu proti jakékoli vnější kontaminaci.
Díky rovnoměrné struktuře, a tudíž absenci mikrotrhlin, je litý kbelík PHYSIOlick stabilní vůči rozdílům v teplotě i vlhkosti.

Do produktu se nemůže dostat déšť a rozpustit ho; slunce ho nemůže vysušit. Litý kbelík si udržuje rovnoměrnou konzistenci, zatímco konzistence lisovaného kbelíku se liší v závislosti na dešťové vodě nebo odpařování.

V extrémních podmínkách, díky procesu lití, si kbelík PHYSIOlick zachovává rovnoměrnou strukturu, což zvířatům umožňuje pravidelnou konzumaci.

OPTIMÁLNĚ VYVÁŽENÉ SLOŽENÍ

Složení, pro něž je příznačný optimální poměr mezi sladkými a kyselými součástmi, způsobuje u zvířat spontánní olizování a zajišťuje pravidelnou konzumaci kbelíkových lizů během celého dne. V důsledku toho živiny (cukry, sůl, minerály, stopové prvky, chelatované stopové prvky) nejsou
Spotřeba se liší v rámci definovaného rozmezí v závislosti na zvířatech a na podmínkách zemědělských podniků (faktory jako krmná dávka, počasí, stav produkce…).

Objevte kompletní sortiment kbelíkových lizů PHYSIOlick.

Máte nějaký dotaz ohledně PHYSIOlick?