loading...

LABORATORNÍ ANALÝZY

Společnost Wisium vám pomáhá zajistit kvalitu surovin a hotových produktů tím, že poskytuje několik druhů analýz díky dlouhodobému partnerství se svým analytickým partnerem, společností Upscience. V závislosti na vašich potřebách můžeme navrhnout plány kontroly kvality na základě doporučení od expertů společnosti Wisium a platných předpisů.

Upscience je síť šesti akreditovaných laboratoře v Brazílii, Francii, Vietnamu a Itálii. Upscience se specializuje na fyzikální, chemické, molekulárně biologické a mikrobiologické analýzy pro krmivářský a potravinářský průmysl. Všechny tyto analýzy se provádějí v souladu s příslušnými akreditacemi (ISO 17 025, COFRAC, ACCREDIA, EMBRAPA, CNAS, VILAS). Ve společnosti Upscience pracuje 300 inženýrů a techniků, kteří ročně provedou 2 000 000 testů.

V některých zemích také provozujeme vlastní laboratoře (Čína, Mexiko, Španělsko, Portugalsko, Rumunsko a Maďarsko). Specializují se na analýzu premixu a krmiva a poskytují vysoce kvalitní analytické služby díky know-how a odborné úrovni naši partnerských laboratoří (Upscience).

LZE NAVRHNOUT ŠIROKOU ŠKÁLU ANALÝZ K ŘEŠENÍ VAŠICH POTŘEB:

 • Mikrobiologické analýzy surovin a hotových produktů (salmonela…)
 • Obsah živin v krmivu: celulóza, bílkoviny, tuk, škrob, minerály, aminokyseliny, vitamíny, stravitelnost
 • Odhalování kontaminantů a nežádoucích látek: mykotoxiny, těžké kovy, pesticidy
 • Odhalování a kvantifikace geneticky a DNA modifikovaných druhů
 • Fyzikální hodnoty (hustota, granulometrie, pH…)

Společnost Wisium vám pomáhá prostřednictvím interpretace vašich analytických výsledků: pomáháme vám je převést do přizpůsobených a aktuálních tabulek složení směsí. Jakmile jsou vaše tabulky pod kontrolou, nastavíme akční plán složení směsí, a otestujeme tak složení vašich krmiv a snížíme výrobní náklady. Díky této podpoře se sestavením složení dokážete využít příležitosti zajišťování zdrojů, zajistit si věrnost zákazníků a optimalizovat užitkovost krmiv.

BLÍZKÁ INFRAČERVENÁ TECHNOLOGIE PRO KONTROLU KVALITY

Užitkovost vašeho krmiva vychází z kvality surovin a hotových produktů. Blízká infračervená technologie (NIR) umožňuje rychle získat výsledky analýzy a první interpretace. Společnost Wisium zaujímá globální přístup v zájmu zlepšení hodnot výsledků analýzy složení vašich směsí.

KOMPLETNÍ BALÍČEK NIR WISIUM

 • Rady s nákupem vybavení
 • Monitorování instalace vybavení
 • Technická školení na míru vašemu týmu ve vašem závodě (metodika analýzy NIR, postupy, analýza výsledků…)
 • Zajištění kalibračních křivek na základě vašich potřeb: kalibrace surovin a/nebo hotových produktů. Zajišťujeme také vývoj nových kalibrací v reakci na tržní poptávku.
 • Pravidelný odběr vzorků za účelem kontroly a aktualizace měření.
 • Aktualizace kalibračních křivek
 • Informační linka k vyjasnění jakýkoli pochyb a drobných technických problémů (podpora ohledně kritické analýzy výsledků, zařízení a statistiky).

Plán kontroly kvality

Poté, co experti Wisium identifikují vaše potřeby, pomohou vám definovat vlastní plán kvality vzhledem k vašim technickým, regulatorním a hospodářským cílům. Výsledky vašich analýz surovin a hotových produktů pak okomentují, doplní o individuální rady a zhodnotí ve složení. Naše plány kvality také zahrnují podporu v řízení přítomnosti nežádoucích látek jako cizí tělesa, detekce kovů, mykotoxiny, kokciodiostatika atd.
Díky odborným znalostem v rámci odvětví dokážeme vyhodnotit a zabezpečit váš výrobní proces (mletí, prosívání, mísení, extrudování, dávkování atd.). Navíc dbáme na kvalitu fyzické podoby vašeho krmiva, která může mít výrazný vliv na zootechnické výsledky.
Nakonec nabízíme kompletní balíček služeb, v rámci kterého získáte rychlé analýzy přímo v závodě prostřednictvím technologie NIR.